فتوشاپ
 
 
ساناز ؟


تعداد بحث های ایجاد شده: 7
امتیاز بحث های ایجاد شده: 3

تعداد بازدید: 352
امتیاز بحث: 1

افزودن سایه تخت به اشیا در فتوشاپ
1392/08/22

مدت زمان زیادی نیست که طراحی تخت یا فلت (flat) مورد توجه بسیاری از طراحان قرار گرفته است. با گذشت زمان کم کم لوگوها، نرم افزارها، وب سایت ها و... پوست اندازی کرده و ظاهر جدید خود را به کمک تکنیک های طراحی فلت پیاده سازی کردند.

یکی از جزئیاتی که در این بین دچار تغییرات زیادی شد سایه ها هستند. در طراحی فلت، نوع سایه ها تغییر کردند. بیشتر از سایه های کشیده (long shadows) که با زاویه 45 درجه به پایین قرار می گیرند استفاده می شود.

طراحان از نرم افزارهای متفاوتی در سیستم عامل های مختلف برای اجرای ایده ها و طرح های خود استفاده می کنند. اما در همه این نرم افزارها، اجرای سایه های تخت زمان بر است.

در ادامه، با روشی آشنا خواهیم شد که در مدت زمان بسیار کوتاه و به کمک فتوشاپ می توانید به هر شیئی که دوست دارید، سایه کشیده یا فلت اضافه کنید. پیشنهاد می کنیم ادامه مطلب را از دست ندهید.

Long Shadow Generator


Long Shadow Generator یک فایل PSD (فتوشاپ) است که از لایه های زیادی تشکیل شده است. می توانید آن را از وب سایت GraphicBurger  دانلود کنید. برای باز کردن آن حداقل به فتوشاپ نسخه CS5 نیاز داریم.

بعد از باز کردن آن با فتوشاپ، در پنل لایه ها با دو گروه لایه برخورد خواهید کرد. گروه اول (Right Shadow) مربوط به سایه به سمت راست و گروه Left Shadow برای سایه به سمت چپ در نظر گرفته شده اند.


داخل هر کدام از این گروه ها لایه ای به نام You design here وجود دارد. در حقیقت این همان لایه ای است که باید طرح های خود را داخل آن قرار دهید. کافی است روی این لایه کلیک راست کرده و گزینه Edit Contents را انتخاب کنید.


در این لحظه فایل جدیدی با پسوند psb باز خواهد شد. کافی است هر آنچه می خواهید سایه دار شود را داخل این فایل قرار دهید.


در انتها با ذخیره کردن این فایل، فایل اصلی به صورت خودکار آپدیت خواهد شد و می توانید نتیجه نهایی طرح خود را با سایه کشیده ببینید.


بدون شک استفاده از این فایل می تواند به تازه کارها بسیار کمک کند. افراد حرفه ای هم با استفاده از آن می توانند در زمان صرفه جویی کنند. البته اگر بخواهید در تنظیمات سایه تغییرات ایجاد کنید باید اطلاعات بیشتری از فتوشاپ داشته باشید.


نظرات کاربران
ترتیب نظرات: جدیدترین به قدیمی ترین
تاکنون نظری ارسال نگردیده است
  
تمام حقوق برای سایت Tamoochin.com محفوظ است
©2022 Tamoochin.com | TCOM