فتوشاپ
 
 
ساناز ؟


تعداد بحث های ایجاد شده: 7
امتیاز بحث های ایجاد شده: 3

تعداد بازدید: 311
امتیاز بحث: 0

به کمک فتوشاپ صفحه ها را ورق بزنید
1392/01/08

اگر با نرم افزار فتوشاپ آشنا باشید حتما با من موافق هستید که در این ابزار قدرتمند، برای انجام دادن هر کاری چندین راه وجود دارد. فتوشاپ یکی از ابزارهای اصلی کار برای طراحان وب است و در نردبان تلاش می کنیم شما را با برخی تکنیک های مفید این نرم افزار آشنا نماییم. در این مطلب به یک تکنیک ساده برای به وجود آوردن افکت گوشه کاغذ بر روی تصویر پرداخته ایم. تکنیکی که ممکن است هنگام طراحی سایت به کارتان بیاید. اگر علاقمند هستید، به ادامه مطلب مراجعه کنید.


photo effect1_nardebaan.jpg

قدم اول شما باز کردن قفل بک گراند تصویر است. این کار بسیار ساده، با دو بار کلیک کردن بر روی آیکون قفل در قسمت لایه ها امکان پذیر است. بعد از آن امکان اعمال تغییرات بر روی فایل به وجود می آید.


photo effect10_nardebaan.jpg

از منوی اصلی نرم افزار ابزار Select را انتخاب کنید و گوشه ای از تصویر را برای ورق زدن و اعمال افکت جدا کنید. در تصویر زیر قسمت جدا شده با رنگ قرمز مشخص شده است.

photo effect2_nardebaan.jpg


ابزار گرادیانت را از منوی اصلی انتخاب کنید و رنگ بخش انتخاب شده را به گرادیانت سفید به مشکی مطابق تصویر تغییر دهید.


photo effect14_nardebaan.jpg


photo effect3_nardebaan.jpg

سپس با انتخاب گزینه deselect و یا با استفاده از کلید های control+D و اگر کاربر مک هستید command +D گوشه انتخاب شده را از این حالت خارج کنید.


حالا از منوی Edit گزینه Transform و زیر شاخه Wrap را انتخاب کنید. تصویر شما بلافاصله شبکه بندی می شود. اکنون این امکان برای شما فراهم شده است تا نقاط موجود را بگیرید و جا به جا کنید.

photo effect4_nardebaan.jpg


photo effect5_nardebaan.jpg


مطابق تصویر گوشه انتهایی تصویر را بگیرید و به سمت بالا بکشید. تا اینجا تقریبا به نتیجه مورد نظر رسیدید و فقط باید کمی بیشتر به ریزه کاری ها بپردازید.


photo effect6_nardebaan.jpgphoto effect7_nardebaan.jpg


بر روی لایه تصویر دو بار کلیک کنید و با فعال کردن گزینه Drop Shadow کمی سایه به لبه برگشته تصویر اضافه کنید. نتیجه نهایی روبروی شما قرار دارد.


photo effect8_nardebaan.jpg

شاید برایتان جالب باشد که عکس مطلب مربوط به گنبد جبلیه از آثار کهن شهر کرمان است. عکاس: مهدی کلهر 


نظرات کاربران
ترتیب نظرات: جدیدترین به قدیمی ترین
تاکنون نظری ارسال نگردیده است
  
تمام حقوق برای سایت Tamoochin.com محفوظ است
©2022 Tamoochin.com | TCOM